magyART

Facebook Tumblr Twitter Instagram

Facebook oldaldoboz

Tovább a Facebook-ra
Aki a Jamuná-folyó partmenti ligeteiben barangol - Kalmár Bence Mádhava

Aki a Jamuná-folyó partmenti ligeteiben barangol - Kalmár Bence Mádhava

›
Aki a Jamuná-folyó partmenti ligeteiben barangol - Kalmár Bence Mádhava

2011/11/18 : Mocca 1 komment

0000000.png

1787. november 18.-án - ma 224 éve - született Louis Jacques Mandé Daguerre a fényképezés történetének úttörője, aki harmincas éveinek derekán kezdett egy olyan gépezeten dolgozni, amely képes lenne ecset és festék nélkül, önműködően képeket [dagerrotípia] létrehozni a világról. Teljesen valószerűtlen, viszont sejtésünk szerint egyáltalán nem lehet a véletlen műve, hogy a magyART mai főszereplője, épp egy olyan 21 éves srác, aki korát meghazudtoló érettségről tanúskodó fotói mellett, túl van már első saját, sörösdobozból camera obscura szerkezetének megalkotásán is: Kalmár Bence Mádhava.

 

21 éves vagyok, jelenleg fotós OKJ-s képzésen tanulom a szakmát, viszont már tizenhárom éves koromban mindig a fényképezőgéphez nyúltam, ha esetleg unatkoztam. Kb 16-17 éves koromban döntöttem el, hogy mivel ez érdekel a legjobban, fotós leszek. Azóta igyekszem minél több időt tölteni kamerával a kezemben.

Az alkalmazott fotográfia kevésbé érdekel, inkább pénzkereseti szempontból, hiszen ha már tudok fotózni, megpróbálok ebből is élni, ellenben a fényképészet művészeti oldala annál inkább. Szeretek kísérletezni, leginkább a látványvilággal, ami nem könnyű, hiszen egy fényképész csak a valóságból építkezhet, azonban nem lehetetlen valóságtól elrugaszkodott, akár szürreális fotók készítése. Ezt vagy úgy tehetjük meg, hogy az emberi szemnek szokatlan látványt keresünk a valóságban, vagy megteremtünk egy mesterséges, realitásból építkező képi világot. Engem mind két megoldás foglalkoztat, de eddig leginkább az utóbbival foglalkoztam.

a7.jpg

 

Az első sorozatom gyakorlatilag bemozdult képekből állt, itt a vizuális befogadás határait próbáltam feszegetni, a bemozdulás honnantól értelmezhetetlen folt, meddig esztétikus, egyáltalán milyen formái jeleníthetők meg egy kép dimenzióin belül.  A bemozdulás egy fotón szürreális, szokatlan pacává formálja a megszokott foltot, akár végletesen, felismerhetetlenül is, míg az emberi szem nem képes hasonlóra. Elméleti szempontból is ellent mond a konvencióknak, sokan tekintik a fotográfiát a pillanat művészetének. Itt ez nem igaz, hiszem a kamera nem egy pillanatot, hanem egy hosszabb időt rögzít, így például nem egy mozdulatot látunk, hanem a mozgás folyamatát.

 

a1.jpg

a2.jpg

a3.jpg

Az arc mögött.jpg

a4.jpg

a6.jpg

 

A második sorozatom szintén a képi világgal való kísérletezéssel foglalkozik. A képek nem photoshoppal készültek, hanem egy plexire ragasztott solar fólián átfotózva (ami gyakorlatilag egy félig áteresztő tükör) jött létre. Ez azért előnyösebb a két előbb említett módszernél, mert a plexi hajlításával torzítani lehet a tükörképet.

 

b1.jpg

b2.jpg

b3.jpg

b4.jpg

b5.jpg

00.jpg

 

Országos diákmédia pályázat 2010 – Az év diákfotósa díj, III. helyezett fotó

 

c4.jpg

 

A nem sorozatban lévő képeim talán a szubjektív riport kategóriához esnek legközelebb, ezek csak képek amiket utazáskor készítek, vagy akkor, ha a kezembe akad egy fényképezőgép (ami elég gyakran megesik :)

 


Ha te is hasonlóan tehetséges magyar művész vagy, olvasd el a felhívásunkat és jelentkezz nálunk!


 

000.jpg

c3.jpg

c1.jpg

d1.jpg

d2.jpg

c2.jpg

1.jpg

4.jpg

2.jpg

3.jpg

Kulcskeresés.jpg

0001.jpg

DSC_7605ss.jpg

0003.jpg

Hálóban ragadt napfogyatkozás.jpg

DSC_0037.jpg

Kalmár Bence Mádhava

 

000000.png

Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
1 komment

Ajánlott bejegyzések:

  • Hazai siker Annie Sloan pályázatán, a #25Projectben Hazai siker Annie Sloan pályázatán, a #25Projectben
  • Bright Mood – lámpák, amelyek álmokból születtek Bright Mood – lámpák, amelyek álmokból születtek
  • Újabb akvarellcsodák a Vajdaságból – Penovác Endre Újabb akvarellcsodák a Vajdaságból – Penovác Endre
  • Idén is díjazzák a hazai designereket - Magyar Formatervezési Díj 2016 Idén is díjazzák a hazai designereket - Magyar Formatervezési Díj 2016
  • Városi nomádok kedvenc kanapéja – Hannabi – Urban Nomad Városi nomádok kedvenc kanapéja – Hannabi – Urban Nomad
süti beállítások módosítása
Dashboard